Tělesná výchova (obory SOŠ)

Charakteristika

Ilustrace

Předmět tělesná výchova rozvíjí oproti jiným předmětů motorické dovednosti a fyzickou zdatnost jednotlivce. Při kolektivních hrách dále rozvíjí komunikaci a spolupráci mezi studenty navzájem.

Předmět se vyučuje ve dvou tělocvičnách, posilovně a v letním období i na venkovním hřišti. Dále se ve třetím, případně ve čtvrtém ročníku chodí plavat. Příležitostně tělesnou výchovu zpestřujeme bowlingem, nebo in-line bruslením.

V prvním ročníku pořádáme lyžařský a snowboardový kurz v ČR a ve třetím ročníku sportovní kurz. Ten je podle zájmu v cizině nebo v ČR. Při zájmu studentů nabízíme i vodácký kurz v ČR.

Během studia se účastníme sportovních soutěžích, kde vybraní studenti reprezentují naší školu. Jedná se převážně o nejrozšířenější sporty - florbal, fotbal basketbal, volejbal, hokejbal a stolní tenis.

Vyučující

Vybavení

Ilustrace

Velká tělocvična je přizpůsobena ke všem kolektivním hrám. Máme vybavení na hry - florbal, fotbal, basketbal, volejbal, lakros, badminton, freesbee, tenis, rugby a bedýnky na step-aerobik.

V malá tělocvičně jsou neustále postavené 4 stoly na stolní tenis. Dále zde provozujeme gymnastiku - prostná, hrazda, kruhy, cvičení s obručemi, švihadly a kuželi. Máme zde i vybavení (doskočiště + stojany s laťkou) na skok vysoký.

Posilovna je vybavená třemi velkým multifunkčními stroji + dalšími jednotlivými stroji (cyklo-trenažéry, step-trenažér, 2x lavice na bench-press, 2x šikmá lavice, veslovací trenažér). Dále je zde hrazda na přítahy a několik jednoručných a obouručných činek s vyměnitelnými závažími. Venkovní hřiště splňuje velikost házenkářského hřiště i s brankami + má atletický ovál se 2 dráhami a doskočiště na skok daleký. S mírnými úpravami zde hrajeme i softbal a freesbee.

V areálu tělocvičen se nachází zamykatelné šatny ve kterých jsou sprchy, které studenti po tělesné výchově mohou využít.

Témata k maturitní zkoušce

Související stránky

Poslední úpravy: 01. 09. 2014
 
Copyright © 1998-2021 Gymnázium a SOŠ dr. Václava Šmejkala, Ústí nad Labem, p. o.; prohlášení.
webmaster