Projekt - Do Německa na zkušenou

Naší škole, která je součástí iniciativy "Školy: Partneři budoucnosti", je nabídnut již osmým rokem na českých školách probíhající projekt Česko-německého fóra mládeže "Do Německa na zkušenou!".

Jeho cílem je motivovat žáky k různě zaměřeným pobytům zejména v Německu a tím pádem i k uplatnění německého jazyka v praxi. To probíhá formou interaktivní prezentace, kterou na školách vedou vyškolení referenti s vlastními zkušenostmi z těchto zahraničních pobytů a angažujících se v česko-německých vztazích.

Účastníci jednorázového informačního setkání jsou seznamováni zejména s krátkodobým i dlouhodobým studiem (účast na letních jazykových školách, semestr v zahraničí či celé terciární studium), dále s dobrovolnictvím, možnostmi účasti na mezinárodních setkáních a interkulturních projektech, s aktivitami na rozšiřování jazykových kompetencí – jazykové kurzy a certifikáty a v neposlední řadě i s organizacemi působícími na česko-německém poli, které poskytují k absolvování výše zmíněných pobytů štědrá stipendia.

Více informací na stránkách Česko-německého fóra mládeže...

Poslední úpravy: 05. 02. 2013
 
Copyright © 1998-2021 Gymnázium a SOŠ dr. Václava Šmejkala, Ústí nad Labem, p. o.; prohlášení.
webmaster