Švýcarský den v Praze

V národním kole soutěže 21 žáků z Gymnázia a SOŠ Ústí nad Labem získalo 3. místo v soutěži školních kolektivů.

Dne 28. května 2014 se do Prahy sjeli z různých koutů České republiky výherci celoroční soutěže "Die Schweiz stellt sich vor", aby společně prožili "Švýcarský den v Praze". Časopis Freundschaft (www.freundschaft.cz) již tradičně každý rok pořádá celoroční vědomostní soutěž zaměřenou na některou německy mluvící zemi. Ve školním roce 2013/2014 bylo hlavním tématem ročníku Švýcarsko. Záštitu nad soutěží převzal švýcarský velvyslanec v Praze pan Markus-Alexander Antonietti. Partnerem ročníku byla také Švýcarská turistická centrála v Praze.

Celá soutěž se skládala z 8 části zaměřených na různá témata: Základní informace o Švýcarsku, Kantony a velko-regiony, Dějiny a současnost, Politiky a hospodářství, Švýcarská kultura, Švýcarsko v zimě (zimní olympiáda a sport), Švýcarsko v létě (Unesco a turismus), Švýcarsko prakticky.

Samotný kvíz o Švýcarsku byl rozdělen do dvou částí: část A – obsahovala krátký text, v němž měli účastníci nalézt 5 věcných chyb; část B – se skládala z pěti krátkých textů se dvěma podotázkami.

Hlavním bodem programu bylo přijetí na Švýcarském velvyslanectví, taktéž na Praze 6 (www.eda.admin.ch/prag, Pevnostní 7, 162 01 Praha 6). Výherce soutěže přijal osobně pan velvyslanec Markus-Alexander Antonietti, jeho 1. zástupce a další spolupracovníci.

Po úvodním proslovu pana velvyslance, představila šéfredaktorka časopisu Freundschaft výherce, kteří měli možnost krátce představit nejen sebe, ale také svou školu a město či region. Pan velvyslanec také zodpověděl všechny zvídavé otázky přítomných a následně pozval všechny na ochutnávku švýcarských sýrů. Ve velmi příjemné atmosféře proběhlo předání cen výhercům a závěrečné společné fotografování.

Autor / vložil: L. Měsíčková / webmaster
Poslední úpravy: 05. 06. 2014
 
Copyright © 1998-2021 Gymnázium a SOŠ dr. Václava Šmejkala, Ústí nad Labem, p. o.; prohlášení.
webmaster