Zahraniční stáž - Leonardo da Vinci

Střední odborná škola, součást Gymnázia a SOŠ dr. Václava Šmejkala v Ústí nad Labem, je již letitým předkladatelem projektů v rámci programu Leonardo da Vinci. Za podpory fondů Evropské unie měli žáci tříd oborné školy možnost vycestovat do SRN na třítýdenní stáž také na podzim v letech 2011 a 2012. Tyto stáže byly zaměřené na vykonávání praxe v domovech pro seniory.

Druhého běhu se zúčastnilo celkem 16 žáků ze tříd: S4A, S4B, V4A, E3A a V3B, kteří na tuto praxi budou jistě rádi dlouho vzpomínat. A jak sami žáci popisují svůj pobyt u německého partnera?

"Dne 19. září se okolo 8. hod ranní odjelo autobusem od naší školy. Město Chemnitz je od našeho města "co by kamenem dohodil", takže jsme tam byli již kolem 11. hodiny. Dorazili jsme akorát na náš první německý slavnostní oběd.

Jakmile jsme se pěkně zabydleli, uskutečnila se první informační schůzka s panem Schneiderem. Další den jsme byli vypuštěni do "divočiny" s našimi německými delegáty a šli jsme navštívit sociální zařízení, ve kterých se praxe měla uskutečnit.

Všichni byli se svojí praxí nadmíru spokojeni. Chodili jsme na ni celkem deset dnů, ale klidně bychom si ji o dalších deset ještě prodloužili.

O víkendech probíhaly různé výlety např. do Drážďan, do muzea dřeva, aquaparku, Lipska. Nejvíce se nám líbilo nádraží, protože tam bylo velké obchodní centrum. Tam také většina z nás trávila nejvíce času.

Bohužel, všechno pěkné jednou končí, a tak jsme museli 7. října Chemnitz opustit a vrátit se zpět do Čech. Nikomu se zpátky nechtělo, ale nakonec jsme se přece jen všichni v pořádku a ve zdraví vrátili.

Opravdu jsme moc rádi, že jsme tuto příležitost dostali a až do posledního dechu si to v Německu užili: Also, das ware alles..."

Autor / vložil: G. Vrkočová / webmaster
Poslední úpravy: 28. 10. 2012
 
Copyright © 1998-2021 Gymnázium a SOŠ dr. Václava Šmejkala, Ústí nad Labem, p. o.; prohlášení.
webmaster