Zahraniční pobyt žáků - Bad Marienberg 2012

Ve dnech 21. - 28. října 2012 se žáci 1. ročníku gymnázia Filip Morštadt a Marek Zrzavecký zúčastnili týdenního pobytu "EU Programm Jugend in Aktion" v rámci německého jazyka v Bad Marienbergu organizovaného těmito institucemi: Ministerium für Integration; Familie, Kinder, Jugend und Frauen Rheinland-Pfalz; Europa-Haus Zagreb, Kroatien; Europa-Haus Maribor, Slowenien; Europazentrum Graz, Österreich; Centro Joven San Blas, Spanien; Europa-Haus Prag, ČR.

Zde jsou jejich postřehy pro další účastníky:

Koncem října jsme navštívili město Bad Marienberg v Německu. Konala se zde mezinárodní evropská konference pod záštitou Evropského domu. Projekt se jmenoval Think Europe a zúčastnilo se ho více než 60 studentů ze sedmi evropských zemí, např.: Španělska, Slovinska, Německa, Chorvatska, Litvy, Rakouska a České republiky.

Účastníci byli ve věku 14-17 let. Diskutovali jsme zde o našich zemích a porovnávali naše kultury. Byl to velice zajímavý týden, kdy jsme se zlepšili v anglickém i německém jazyce a našli jsme spoustu nových přátel. Tento projekt vřele doporučujeme všem, kteří chtějí porozumět EU, nebojí se komunikovat a poznat nové kamarády. Byli jsme velice spokojeni s ubytováním, jídlem i lokací.

Filip Morštadt, Marek Zrzavecký

Poslední úpravy: 11. 11. 2012
 
Copyright © 1998-2021 Gymnázium a SOŠ dr. Václava Šmejkala, Ústí nad Labem, p. o.; prohlášení.
webmaster