Konference Forum 2000 - Praha, Žofín (říjen 2012)

Dne 22. října 2012 se žáci společenskovědního semináře gymnázia spolu se mnou zúčastnili konference FORUM 2000, konaného v Praze v Paláci Žofín na Slovanském ostrově, na téma "Média a demokracie".

Na Žofín jsme dorazili v průběhu zahajovací ceremonie, kterou uvedl Karel Schwarzenberg. Po krátké pauze následoval sled panelů a žáci si sami určovali, kterých panelů se zúčastní. Témata panelů: Měnící se role médií, Možnosti a budoucnost spodní miliardy, Tibet a jeho cesta vpřed.

Konference probíhala formou krátkých přednášek, následovaných volnou diskusí. Všichni přítomní mohli klást otázky. Jazykem byla angličtina, ale měli jsme možnost použít sluchátka se simultáním překladem do češtiny.

Na půdě paláce se žáci setkali se světoznámými osobnostmi, africkými prezidenty, opozičními politiky totalitních systémů. Z našich veřejně známých osob a osobností to byli např: Jan Švejnar, Jan Ruml, Tomáš Halík, Bohuslav Svoboda, Michael Žantovský, Ivo Mathé, Ondřej Liška.

Trochu nás mrzelo, že naše návštěva nebyla dvoudenní, protože v úterý na konferenci vystoupila Madeleine Albright a Dalajláma.

Při cestě na vlak jsme se ještě vyfotili s vrchní pražskou státní zástupkyní Lenkou Bradáčovou, které jsme vyjádřili podporu a popřáli pevné nervy.

(Monika Lexová)

Autor / vložil: M. Lexová / webmaster
Poslední úpravy: 04. 11. 2012
 
Copyright © 1998-2021 Gymnázium a SOŠ dr. Václava Šmejkala, Ústí nad Labem, p. o.; prohlášení.
webmaster