Úspěch našich žáků ve filmových soutěžích - 23.3.2013

Ve dnech 22. a 23. března 2013 se naši žáci ze třídy O7B (Kristýna Tlapáková, David Koníř a Ondřej Štětka) zúčastnili dvou filmových soutěží ve Dvoře Králové nad Labem, ve kterých o přízeň poroty usilovaly celkem 4 jejich krátké amatérské snímky.

V pátek se konalo zemské kolo soutěže Zlaté slunce 2013. Do celorepublikového kola postoupily snímky "Kufr" a "Úsměv prosím", protože ve Dvoře Králové obsadily druhé a třetí místo. Film "Úsměv prosím" ještě navíc získal Cenu hlavního sponzora, kterým byla Zoo Dvůr Králové nad Labem. Naše gymnázium zaznamenalo ještě jeden úspěch, a to Čestné uznání s doporučením postupu do dalšího kola soutěže pro film "Hitchhiker" Patrika Beznosky ze třídy O7A.

Poté začala druhá soutěž s názvem Juniorfilm, kde soupeřily snímky z celé republiky a jejímž patronem je podle svých slov "poloprofesionální" scenárista, producent a herec Tomáš Magnusek. Vyhlášení výsledků bylo i tentokrát úspěšné pro naše zúčastněné – dětská porota vybrala film "Kufr" jako nejlepší v České republice a odborná porota ho společně s filmem "Úsměv prosím" ocenila třetí příčkou. Video "Náznak - trailer" navíc získalo Cenu internetového diváka věnovanou portálem Filmdat.cz.

K úspěchu gratulujeme a držíme palce v dalším kole!


 


Poslední úpravy: 25. 03. 2013
 
Copyright © 1998-2021 Gymnázium a SOŠ dr. Václava Šmejkala, Ústí nad Labem, p. o.; prohlášení.
webmaster