Fotogalerie - Exkurze do Technického muzea ve Vídni

Ve dnech 6. - 8. května 2014 se vybraní žáci ročníku C3A zúčastnili odborné exkurze v Technickém muzeu ve Vídni. Exkurzi organizovala Vysoká škola chemicko-technologická v Praze, se kterou máme dlouholetou výbornou spolupráci. Z celé republiky se zúčastnilo jen 5 škol a mezi nimi i naše - i to svědčí o vysoké prestiži naší školy na vysokoškolském fóru.

Expozice se dělí na sekci astronomickou a fyzikální, těžkého průmyslu (hornictví, zpracování oceli atd.), energetiky, každodenního zboží, komunikace a médií, hudebních nástrojů, dopravy a základního výzkumu

Technické muzeum ve Vídni patří svým vybavením mezi nejkvalitnější v Evropě. Vlastní např. nejunikátnější železniční sbírku v Rakousku, obrovskou spoustu funkčních historických hudebních nástrojů, dále např. vybavené televizní studio, které studenty nadchlo nejvíce, protože se mohli natáčet při vysílání zpráv na stanici ORF.

Za zmínku stojí i sbírka historických automobilů a motocyklů, exponáty související s letectvím nebo kosmickým výzkumem. Chemiky asi nejvíce zaujaly modely i skutečné exponáty související s hutnictvím.

Příjemným doplněním exkurze byla návštěva nedalekého zámku v Schönbrunnu.

Exkurze se vydařila nejen díky skvělé organizaci, ale i díky neméně kvalitnímu pedagogickému dohledu Ing. Jaroslava Šmejkala.

Vysoká škola s námi počítá i do budoucna při organizování podobných akcí.​


 

Poslední úpravy: 28. 05. 2014
 
Copyright © 1998-2021 Gymnázium a SOŠ dr. Václava Šmejkala, Ústí nad Labem, p. o.; prohlášení.
webmaster