Fotogalerie - Projekt "Nedívej se pryč" - setkání v Ústí nad Labem

Na projektové setkání v Hamburku hned navázalo naše poslední setkání, a to u nás doma, v Ústí nad Labem, v týdnu od 2. do 9. dubna 2014.

Našim zahraničním hostům jsme ve škole přichystali na uvítanou rockový koncert a vystoupení sboru, to vše pod vedením J. Susové a její třídy O5B. Atmosféra byla vynikající a tímto bychom chtěli poděkovat celé třídě O5B, její třídní profesorce J. Susové i sboru za jedinečné přivítání. Německým a ruským žákům a učitelům jsme tedy mohli dobře naladěni ukázat krásy našeho města a okolí - hrad Střekov, Vaňovské vodopády i vyhlídku na Větruši.

Víkend byl věnován exkurzím - v Praze jsme se vydali od Václavského náměstí přes velikonočně vyzdobené Staroměstské náměstí po Královské cestě na Pražský hrad. Cestou zpět do centra jsme mohli fandit běžcům při Pražském půlmaratonu. V neděli nás čekala návštěva Malé pevnosti v Terezíně.

Hlavní náplní našeho setkání ale byly práce na článcích a překladech do brožury o diskriminaci, kterou chystáme do tisku v průběhu dubna, jakož i slavnostní zakončení celého projektu, během kterého byly za účasti zástupkyně Česko-německého fondu budoucnosti a radního města Ústí nad Labem (našich sponzorů) slavnostně představeny vítězné plakáty proti diskriminaci, které hodláme vyvěsit v našich městech.

Žáci si užili i Den české kuchyně, při kterém navařili a napekli svým zahraničním hostům dobroty a speciality naší kuchyně.

Celý projekt tedy zakončila třetí a poslední žákovská výměna, nyní je na nás a žácích, jakým způsobem hodláme distribuovat a zveřejnit žákovské plakáty proti diskriminaci a brožuru o diskriminaci a lidských právech v České republice, Německu a Rusku...


 Autor / vložil: R. Rybář / administrátor
Poslední úpravy: 29. 04. 2014
 
Copyright © 1998-2021 Gymnázium a SOŠ dr. Václava Šmejkala, Ústí nad Labem, p. o.; prohlášení.
webmaster