Fotogalerie - Učitelé z polské Ostrody v Ústí nad Labem

Gymnázium a SOŠ dr. Václava Šmejkala hostilo od 29. ledna do 4. února 2017 učitele z družební školy z polské Ostrody - Liceum Ogólnokształcące Nr I w Ostródzie. Polským učitelům se podařilo získat prostředky na pobyt, a mohli tak navázat na předchozí snahy Ústeckého kraje, jehož představitelé podepsali v roce 2014 dohodu o spolupráci s polským krajem Ostroda. Kraje umožnili zástupcům škol navštívit školy partnerů a navázat tak první kontakty.

Polští učitelé se seznámili s naší školou, navštívili vyučovací hodiny, diskutovali s našimi učiteli. Polskou delegaci přijala starostka ÚMO Severní Terasa paní Mgr. Renata Zrníková. Na setkání vystoupili žáci gymnázia s krátkým hudebním vystoupením a paní starostka seznámila hosty s obvodem Severní Terasy. Při občerstvení jsme diskutovali o problematice školství v obou zemích.

Našim polským kolegům jsme ukázali nejen školu, ale prohlédli si i naše město. Společně jsme navštívili Prahu, Drážďany a Litoměřice.

Výsledkem setkání nebylo jen seznámení se s problematikou školství obou zemí, ale i pokračování spolupráce a společná práce na sepsání projektu v programu Erasmus+. Rádi bychom tímto způsobem dále pokračovali ve vzájemném poznávání se.


 


Související stránky

Poslední úpravy: 13. 02. 2017
 
Copyright © 1998-2021 Gymnázium a SOŠ dr. Václava Šmejkala, Ústí nad Labem, p. o.; prohlášení.
webmaster