Fotogalerie - Základy fotografování a úprava fotografií (Projektové dny 2015 - SOŠ)

(Vedoucí projektu H. Hejduková)

Třídenního projektu se zúčastnilo 15 žáků z prvních a druhých ročníků.

První den se žáci naučili ovládat fotoaparát, získali informace jaké možnosti nám fotografování nabízí, osvojili si pravidla kompozice snímku (jak vyfotit portrét, krajinu, makro, pohyb, atd.). Dále si vyzkoušeli vyfotografovat portrét v interiéru i exteriéru.

Druhý den jsme začali naší fotografickou cestu na zámečku Větruše, kde žáci fotografovali krásnou krajinu (pohled na město Ústí nad Labem) i samotný zámeček. Naše cesta pokračovala kolem kostela Nanebevzetí Panny Marie, přes Mírové náměstí a Lidické náměstí, kde žáci zachytili na fotografiích město v pohybu. Dále jsme prošli okolo Muzea města Ústí nad Labem do Sadů Bedřicha Smetany a naší cestu jsme skončili v Městských sadech, na místech relaxace.

Třetí den žáci upravovali fotografie na počítačích a vytvořili z fotografií prezentační film. Ty nejlepší fotografie zaslali do dvou fotosoutěží: Naše město a Starobylá sídla – doteky dávných věků.

Dne 4. června 2015 proběhlo za účasti primátora města Ústí nad Labem Ing. Josefa Zikmunda slavnostní vyhlášení výsledků a vernisáž oceněných prací 22. ročníku výtvarné a fotografické soutěže Naše město 2015 v divadelním sále Domu dětí a mládeže Ústí nad Labem. Naše žákyně Nikola Hornová skončila na hezkém druhém místě.


 
Poslední úpravy: 05. 06. 2015
 
Copyright © 1998-2021 Gymnázium a SOŠ dr. Václava Šmejkala, Ústí nad Labem, p. o.; prohlášení.
webmaster