Fotogalerie - Profesionální fotografie (Projektové dny 2014)

Ve dnech 14.–16. 5. 2014 proběhl na naší škole v rámci projektových dní projekt nazvaný Profesionální fotografie. Žáci si během tří dnů měli možnost vyzkoušet ve zjednodušené podobě tvorbu digitální fotografie.

Hlavním tématem projektu bylo téma: Životní styl. Úkolem prvního dne bylo navrhnout možné zpracování hlavního tématu a k němu v rámci domácí přípravy pořídit 30–50 fotografií.

Druhý den byl věnován zhodnocení donesených prací a následné úpravě původního návrhu. V rámci tohoto dne jsme se také blíže podívali na základy kompozičních pravidel a možnosti využití perspektivy při fotografování objektů.

Prezentace finální tvorby pak proběhla třetí den, kdy žáci měli za úkol seznámit skupinu se svou prací a zkušenostmi, které během práce získali. Ukázky vybraných prací a fotodokumentaci z projektu naleznete níže. Závěr dne byl věnován základním informacím o fotobankách a jejich možném využití při distribuci fotografií.

O odbornou online pomoc při realizaci celého projektu, hodnocení prací žáků a poskytnutí cenných rad ze světa profesionální fotografie, se staral Jan Mika, který má ve fotografickém průmyslu dlouholetou praxi a jeho fotografie můžeme nalézt na největších zahraničních fotobankách.

Všem účastníkům projektů bych touto cestou rád poděkoval za vytvoření příjemné a vřelé atmosféry během celé akce a také za pracovní nasazení, které během projektu předvedli.

T. Jančík (vedoucí projektu)


 

Poslední úpravy: 03. 06. 2014
 
Copyright © 1998-2021 Gymnázium a SOŠ dr. Václava Šmejkala, Ústí nad Labem, p. o.; prohlášení.
webmaster