Foto - 2. místo v regionálním kole soutěže Navrhni projekt

Žáci oboru sociální činnost se každý rok v rámci studia zabývají také projektovou činností - tzn., že se učí tvořit týmy, pracovat v nich, vyhledávat projektové zdroje nebo uplatňovat své projektové záměry. Letos si žáci 3. ročníku v hodinách, ale i ve svém volném čase vyzkoušeli i návrhy a přípravu projektů s podporou evropských fondů, které odpovídaly zadání soutěže Navrhni projekt vyhlášené Ministerstvem pro místní rozvoj. Ve třídě vzniklo sedm projektů, z nichž dva, které se v "třídním" kole umístily nejlépe a které splňovaly zadání, jsme přihlásili do regionálního kola této soutěže.

Projekt Mezigenerační dům, který tematicky vycházel z našich zkušeností z dobrovolničení, porotu zaujal natolik, že se spolu s dalšími čtyřmi probojoval do finále regionu Severozápad, které se konalo 12. prosince 2016 v Karlových Varech.

Žáci Adéla Churá, Natalie Mikulecká a Lukáš Šarišský svou poutavou a promyšlenou prezentací projektu a přesvědčivou obhajobou záměru porotu zaujali natolik, že obsadili krásné 2. místo. ​Přitom podle zákulisních informací jim první místo a postup do celostátního finále unikl o pověstný vlásek!

Blahopřejeme k úspěchu, děkujeme za reprezentaci školy a držíme palce do dalších podobných aktivit, kterými budou šířit dobré jméno našeho oboru.


 Autor / vložil: R. Sirotková / webmaster
Poslední úpravy: 15. 12. 2016
 
Copyright © 1998-2021 Gymnázium a SOŠ dr. Václava Šmejkala, Ústí nad Labem, p. o.; prohlášení.
webmaster