Fotogalerie - Soutěž Indiánská stezka

V sobotu 13.5.2017 se žáci naší školy účastnili přírodovědně-turistické soutěže Indiánská stezka. Letošní ročník se konal v lese nad Kočkovem v prostoru mezi Erbenovou vyhlídkou a Chuderovem.

Do soutěže se přihlásili a úspěšně reprezentovali žáci třídy O4 Jana Fedorovičová, Natálie Kutheilová, Adéla Mitová a Michaela Nademlejnská a žáci třídy O5 Tereza Brožová, Anna Burešová, Kamila Urbanczyková, Eva Vogelová, Hoang Ngoc Hung a Miroslav David.

Soutěžící v dvoučlenných družstvech museli prokázat nejen znalosti z různých přírodovědných oborů, ale zároveň zdatnost a rychlost. Cílem každé hlídky bylo proběhnout trať s jednotlivými stanovišti v co nejkratším čase. Na trati se žáci setkali s vázáním uzlů, určováním světových stran, orientací v mapě podle buzoly, znalostí čtyř základních druhů ohňů, střelbou z luku a z praku do terče, hodem oštěpem. Své znalosti uplatnili v poznávacích úsecích trati, kde soutěžící určovali obratlovce, houby, dřeviny, chráněné a léčivé rostliny, přírodní a kulturní památky, nerosty, souhvězdí a další.

V kategorii dorostenek se na 3. místě umístili Anna Burešová a Eva Vogelová
V kategorii dorostenců se na 3. místě umístili Miroslav David a Hoang Ngoc Hung

Všem účastníkům soutěže děkujeme za reprezentaci naší školy a vítězům gratulujeme!


 Poslední úpravy: 22. 05. 2017
 
Copyright © 1998-2021 Gymnázium a SOŠ dr. Václava Šmejkala, Ústí nad Labem, p. o.; prohlášení.
webmaster