Fotogalerie - Naše účast na filmových soutěžích Zlaté slunce a Juniorfilm 2017

Výsledky účasti filmů našich žáků na filmových soutěžích Zlaté slunce a Juniorfilm - Memoriál Jiřího Beneše

Do soutěže byly nominovány a v předvýběrech obou soutěží přijaty tři filmy našich žáků: Dva filmy z produkce druhých ročníků v rámci informatiky (kde se probírá téma "Média a multimédia"): "Spolu navždy" (H. Smetanová a kol.) a "Utřeno!" (N. Benešová a kol.) a animovaný snímek z projektových dní (konkrétně projekt Animace reálných předmětů): "Páteční překvapení" (J. Rajchert a kol.).

Zlaté slunce - zemské kolo (24. 3. 2017)

Zlaté slunce je celostátní soutěž neprofesionální filmové tvorby a je vyvrcholením dění v oboru školních filmů v daném roce. Posláním soutěže je přispět k rozvoji oboru formou porovnání umělecké úrovně filmů v celé ČR. Soutěž si klade za cíl rovněž propagovat výsledky tvorby neprofesionálního filmu a videa. Ve Dvoře Králové probíhá zemské kolo soutěže, úspěšné filmy pak dále postupují do republikového kola v Blansku.

Filmy našich žáků získaly na zemské soutěži Zlaté slunce v kategorii Hraný film (16-19 let): 1. místo (film Utřeno! - N. Benešová a kol.) a v kategorii Animovaný film (16-19 let): 3. místo (film Páteční překvapení - J. Rajchert a kol.). Filmy postupují do celostátního kola, které se bude konat 8.- 9. 6. 2017 v Blansku.

Juniorfilm - Memoriál Jiřího Beneše (24. - 25. 3. 2017)

Juniorfilm je celostátní soutěží amatérského filmu pro děti a mládež, jejímž hlavním cílem je podpora a pomoc při tvorbě autorských filmových snímků všech mladých nadšenců a talentů. Členové poroty posuzují snímky v pěti kategoriích. Filmy se hodnotí zvlášť dětskou a odbornou porotou.

Úspěch slavily naše filmy v kategorii Kolektivy autorů do 18 let: 2. místo (Utřeno! - N. Benešová a kol.) a 3. místo (Páteční překvapení - J. Rajchert a kol.).

Promítání a doprovodný program

Promítání soutěžních filmů probíhalo i letos v Kině Svět ve Dvoře Králové nad Labem a doprovodné akce se konaly v aule SŠIS.

K doprovodným akcím patřilo například setkání s herečkou Patricií Solaříkovou a režisérem Tomášem Magnuskem. Večer prvního dne Juniorfilmu byly připraveny také workshopy o animaci, 3D technologiemi a virtuální realitě. K velmi přínosným patřily rozbory zhlédnutých snímků s odbornou porotou, do které patřila řada profesionálů a zkušených TV a filmových tvůrců.

Gratulace a poděkování

Děkujeme tímto účastníkům z naší školy za výbornou reprezentaci školy a vzhledem k rozsahu soutěže také města Ústí nad Labem. Všem oceněným gratulujeme!
 


Obě soutěže doprovázely i odborné workshopy...

Cesta do Dvora králové uběhla v dobré náladě...

Přivezli jsme putovní trofej získanou v loňském roce...

V první soutěži Zlaté slunce získali hned dvě ceny...

Zlaté slunce ten večer zapadlo nad Dvorem Králové

... a přišel čas na večeři...

a doprovodný program

v podobě workshopů...


a také čas jít spát.

Druhý den ráno po vydatné snídani...

...nás čekal celý den na projekci soutěžních filmů (která začala už předchozí den odpoledne)

... a po ní přebírání dalších cen - tentokrát v soutěži Juniorfilm


Radost máme!

Naše výprava s cenami z Juniorfilmu 2017.

Hořice 2017

Tradiční zastávka pro tradiční výrobky.

A protože i Zlaté slunce zapadá...

... zbývá už jen cesta zpátky domů.
Poslední úpravy: 26. 03. 2017
 
Copyright © 1998-2021 Gymnázium a SOŠ dr. Václava Šmejkala, Ústí nad Labem, p. o.; prohlášení.
webmaster