Studijní exkurze třídy V4A v Parlamentu ČR

Dne 30. října 2012 se vypravili žáci třídy V4A společně s vyučujícími M. Křičkovou a M. Lexovou na pozvání senátora Jaroslava Doubravy do hlavního města obohatit své znalosti z veřejné správy a práva. Po zajímavé prohlídce několika pražských památek a významných staveb navštívili také Senát a Poslaneckou sněmovnu ČR.

Jak popisují exkurzi samotní žáci:

Po vzrušující historické prohlídce Valdštejnského paláce následovala samotná návštěva jednacího sálu se senátorem Doubravou, který je významným českým politikem, senátorem za obvod č. 31 - Ústí nad Labem, bývalým dlouholetým starostou obce Telnice, zastupitelem Ústeckého kraje. Všem nám zodpověděl naše dotazy velice zajímavě, s velikou ochotou a nadšením. Prohlídka slavné Valdštejnské zahrady a prohlídka Trčovské galerie byla pro většinu z nás okouzlující. Po výborném obědě v senátorské jídelně se pokračovalo směrem k Poslanecké sněmovně, kde se všichni chtěli zúčastnit jednání Dolní komory a vidět tak naše nejvýznamnější politiky při jejich práci. Místo toho se dočkali zadržení již v recepci, protože hned v úvodu po zahájení jednání si poslanci odhlasovali přerušení jednání na celý týden. Je to sice plně v jejich pravomoci, ale nám to radost nepřineslo.

Z této studijní exkurze jsme si odvezli zajímavé zkušenosti a poznatky, které se vyplatí slyšet na vlastní uši a zažít na vlastní kůži.

Adéla Kapferová, V4A

Poslední úpravy: 11. 11. 2012
 
Copyright © 1998-2021 Gymnázium a SOŠ dr. Václava Šmejkala, Ústí nad Labem, p. o.; prohlášení.
webmaster