Čo si mestá rozprávali... (eTwinning)

O projektu

Cieľom projektu je vzájomné spoznávanie miest partnerských škôl a s využitím IKT nástrojov, výtvarných techník a iných netradičných foriem, oboznamovať partnerov s históriou a súčastnosťou miest.

Detaily projektu na eTwinning

Zapojení třídy S1A naší střední odborné školy

Třída S1A navázala v rámci prostředí eTwining spolupráci se Spojenou školou ze slovenského města Šaľa. Se svými vrstevníky s mentálním handicapem se navzájem představili - v našem případě jsme zvolil formu videa o naší škole, třídě a samotných žácích.

Potom jsme se zaměřili na představení města, ve kterém žijeme. Cílem bylo, abychom si přes veškerou často oprávněnou kritiku uvědomili, že i v našem městě lze najít zajímavá a krásná místa, a tímto pozitivním náhledem jsme se pokusili město ukázat. Opět jsme zvolili formu filmu. Společně jsme vyrazili na předem naplánovaná místa a natáčeli jsme krátká videa, která Tereza Varvažovská sestříhala a doplnila titulky a hudbou.

Video žáků S1A - o sobě

Video žáků S1A - o Ústí nad Labem

Webové stránky (TwinSpace) projektu na eTwinning

Aktivita eTwinning podporuje spolupráci evropských škol postavenou na používání informačních a komunikačních technologií (IKT). Účastníkům nabízí zázemí, nástroje a služby, díky kterým je krátkodobá či dlouhodobá spolupráce v rámci jakéhokoli předmětu jednodušší.

Webové stránky eTwinning

Poslední úpravy: 06. 04. 2016
 
Copyright © 1998-2021 Gymnázium a SOŠ dr. Václava Šmejkala, Ústí nad Labem, p. o.; prohlášení.
webmaster