Aplikovaná chemie na exkurzi v AGC

V rámci projektu organizovaného Krajskou hospodářskou komorou navštívili žáci 3. ročníku oboru aplikovaná chemie firmu AGC v Chudeřicích u Bíliny.

Závod je součástí japonské skupiny AGC s více než stoletou historií. Ta je dnes největším výrobcem plochého skla na světě. Výroba se specializuje na autoskla, kterých ročně vyrobí více než 32 milionů. Každé 6. vyrobené auto v Evropě je kompletně osazeno skly z tohoto jediného závodu.

Během exkurze se nám věnovali tři zaměstnanci, kteří nás provedli částí závodu, kde se kompletují konečné výrobky a kde se řeší především chemická propojení mezi sklem a organickými polymery. Ať už při výrobě laminovaných čelních skel, tak i při osazování bočních kalených skel integrovanými rámečky a dalšími funkcionalitami. Takové nesourodé materiály se spojují jen velmi neochotně a firma má vytvořené know-how, které ji toto umožňuje.

Exkurze byla skvěle zorganizovaná a ohlas mezi žáky, soudě podle jejich dotazů, byl veliký. Věříme, že se nám podaří navázat trvalou spolupráci.


 

Poslední úpravy: 06. 12. 2022
 
Copyright © 1998-2021 Gymnázium a SOŠ dr. Václava Šmejkala, Ústí nad Labem, p. o.; prohlášení.
webmaster