Tělesná výchova (gymnázium)

Charakteristika

Ilustrace

Na rozdíl od ostatních předmětů rozvíjí tělesná výchova tělesné schopnosti a fyzickou zdatnost studentů. Pro některé studenty zároveň představuje možnost odreagování zejména při kolektivních hrách.

Hodiny TV se konají v tělocvičnách, které jsou přímo v budově školy. Při vhodném počasí je hojně využíváno přilehlého parku i hřiště na házenou s umělým povrchem.

Doplněním výuky TV jsou i návštěvy plaveckého bazénu, squoše, bowlingu a dalších možností v našem městě.

V průběhu studia mají žáci možnost zúčastnit se sportovních kurzů. V zimě lyžařských na jaře turistických.

Lyžařské kurzy se konají podle zájmu žáků za přijatelnou cenu v Rakousku, kde jsou nesrovnatelně lepší podmínky. Lyžuje se 6 dní, bez front u vleků, na perfektně připravených sjezdových tratích. Vždy máme minimálně jedno družstvo na snowboardu.

Turistické kurzy pořádáme dle zájmu žáků na Slovensku v okolí Tater nebo v Chorvatsku na pobřeží moře.

Žáci naší školy dosahují úspěchů v různých sportovních soutěžích, patří k nim košíková, odbíjená, kopaná, florbal i lehká atletika.

Z tělesné výchovy lze skládat maturitní zkoušku jako z pátého dobrovolného předmětu. Zkouška je teoretická.

Vyučující

Vybavení

Ilustrace

Ve škole jsou dvě tělocvičny, z nichž jedna je speciálně vybavená pro gymnastiku. Ke cvičení je možno využít atrium před tělocvičnami a také "baletní" sál se zrcadly.

V gymnastické tělocvičně najdete: trampolínu, 4 pětimetrová lana a 1 osmimetrové, dále tu jsou 2 doskočné hrazdy, žebřiny, švédská bedna, bradla o nestejné výši žerdi, speciální molitanovou jámu, pružnou podlahu apod.

Ve "velké" tělocvičně je umístěna cvičná horolezecká stěna, 6 basketbalových košů, žebřiny a 4 pětimetrové tyče. V roce 2002 zde byla zhotovena podlaha s umělým povrchem.

V sousedství "velké" tělocvičny je posilovna, kde najdete 2 bench-pressové lavice, leg-press, šlapací trenažer, lavici na procvičování břišních svalů a dostatečné množství činek.

K dispozici jsou v roce 2004 nově rekonstruované sprchy a WC v blízkosti šaten. Tělocvičny a jejich zázemí jsou využívány také mimo dobu výuky a smluvně i pro veřejnost.

V těsné blízkosti školy se nachází hřiště na házenou s umělým trávníkem a hřiště na florbal. Od května 2004 má škola hřiště na odbíjenou s umělým trávníkem přímo ve svém areálu.

Témata k maturitní zkoušce

Související stránky

Poslední úpravy: 02. 12. 2007
 
Copyright © 1998-2021 Gymnázium a SOŠ dr. Václava Šmejkala, Ústí nad Labem, p. o.; prohlášení.
webmaster