Naše škola letos nejúspěšnější v soutěžích „Best in Deutsch“ a „Best in English“

Soutěže „Best in Deutsch“ a „Best in English“ v tomto školním roce opět nabídly více než 21 tisícům středoškoláků z 892 škol změřit své jazykové dovednosti v náročných online testech. Žáci naší školy dosáhli historicky nejlepšího úspěchu, kdy obsadili 1. místo v Ústeckém kraji jak v němčině, tak v angličtině. Naši žáci, Eva Vogelová (v Nj) a Šimon Schwarz (v Aj), získali oba 3. místo mezi všemi středoškoláky v České republice. V celkovém vyhodnocení tak naše škola vyšla jako nejúspěšnější v ČR.

Naši žáci jsou také v rámci vyučování systematicky připravováni na složení jazykových diplomů Deutsches Sprachdiplom I a II a Cambridge Exams FCE a CAE. Letos tak opět několik desítek třeťáků a čtvrťáků dosáhlo na mezinárodní certifikáty s doživotní platností v úrovních B2 a C1.

Naši absolventi tedy mohou spoléhat na to, že na trhu práce nebo v rámci vysokoškolských studií jim jejich jazykové vybavení pomůže výrazně uspět.