Školní sbor Gauneramus

Webové stránky sboru:

gauneramus.euweb.cz

Sbormistr:

Mgr. Vladimír Saska († 5.9.2012)

O sboru

Gauneramus je komorní smíšený sbor při Gymnáziu, Ústí nad Labem, Stavbařů 5. Vznikl v září 2003 a velmi záhy se zabydlel na ústecké hudební scéně. Pravidelně pořádá letní a vánoční koncerty, vystupuje v Severočeském divadle opery a baletu a v Národním domě v rámci pořadu Jazz Pub.

V roce 2004 úspěšně reprezentoval na Mezinárodním hudebním festivalu Hvarské léto v Chorvatsku. O rok později zvítězil v oblastním kole soutěže gymnaziálních sborů Gymnasia cantant v Liberci. Úspěch si zopakoval v celostátním finále v Brně, kdy si kromě Zlatého pásma odvezl i Zvláštní cenu poroty za nejlepší interpretaci skladby Leoše Janáčka.

V roce 2005 sbor nastudoval a uvedl na scénu orchestrální verzi světoznámé dětské opery Brundibár židovských tvůrců Hanse Krásy a Adolfa Hoffmeistera s podporou programu EU Comenius Socrates. Tříletý projekt "Human Voice And Body Are the Best Instruments" je zaměřen na mezinárodní spolupráci v oblasti hudební a výtvarné. Partnery jsou Liceo Polivalente Cisternino (Italy) a Skóla Podstawowa Siemianowice Sl. (Poland).

Poslední úpravy: 07. 04. 2010
 
Copyright © 1998-2018 Gymnázium a SOŠ dr. Václava Šmejkala, Ústí nad Labem, p. o.; prohlášení.
webmaster