Fotogalerie - Bitva u Chlumce 1813 (Projektové dny 2013)

V těchto třech dnech jsme toho stihly poměrně dost. Zatímco jiní museli jet plno kilometrů do světa, my jsme zůstali "doma". Vždyť ústecko je tak krásné a jeho historie je tak bohatá. Dění v našem kraji mnohdy silně ovlivnilo historii celé Evropy. Napoleonské války jsou toho velkým důkazem. Tady u nás vlastně začal neslavný konec Napoleona. První den jsme si prošli takřka všechny památníky, které postupem času vznikly v oblasti velkých bojů v konci srpna 1813. Začali jsme u památníků ve Varvažově, oddechli si arboretu chlumecké ZŠ a celou tu procházku ukončili u hromadného hrobu 10000 vojáků všech armád, které se tu utkaly.

Následující den se s námi o své zážitky při vzpomínkových akcích po celé Evropě podělili příslušníci klubů vojenské historie. Páni Marek a Srp nám toho mohli říci určitě více. Čtyři hodiny povídání s nimi byly nedostačující.

Poslední den jsme už sami ukázali co všechno umíme s počítačem. Naše referáty o napoleonských bitvách byly více či méně podařené, ale plně poukázaly na nesmyslnost a hrůzy všech válek ve všech dobách.


 
Poslední úpravy: 19. 06. 2013
 
Copyright © 1998-2018 Gymnázium a SOŠ dr. Václava Šmejkala, Ústí nad Labem, p. o.; prohlášení.
webmaster