Foto - Tripper (Projektové dny 2019 - SOŠ)

(Vedoucí projektu: R. Sirotková)

V rámci jarního projektu jsme se zúčastnili her Tripper a můžeme prohlásit, že nelitujeme. Jedná se o poznávací a stopovací hry, kdy na začátku je známo pouze startovní místo a k dalším zastávkám je třeba si cestu vybojovat řešením úkolů a hádanek. Ty nám mnohdy daly zabrat víc než kdejaký kopec, ale když se spojí mozky, všechno jde... Kromě zábavy si tak člověk provětrá mozkové závity a zároveň se dozví zajímavosti o historii a kultuře daných míst. Tripper jsme absolvovali ve městech Krupka, Teplice v Čechách a Terezín. Na místa jsme se dopravili vlakem nebo autobusem a cesty probíhaly bez problémů.

Byli jsme rozděleni do několika skupin a obdrželi brožuru s úkoly. Náš skvělý pedagogický doprovod nám na úvod vždy představil legendu vážící se k danému místu, která souvisela s následným řešením úkolů. Počasí nám skutečně přálo, ale kdyby si slunce občas odskočilo za mrak, nikdo by se nezlobil. První den byl tak výstup na hrad Krupka díky počasí připomínajícímu výheň v peci doslova dechberoucí. Když jsme lapili druhý dech, pokochali jsme se krásným výhledem. V Teplicích vedla trasa přímo městem a nejdéle nám trvalo vyřešení šifry. V Terezíně nás cesta vedla přes bývalý koncentrační tábor, o kterém mnozí z nás dosud jen slyšeli. Cesta končila v parku, kde jsme pak rádi padli do náručí příjemného stínu a získali navíc zaslouženou odměnu v podobě lízátka. Zkrátka... skončilo to sladce.

Houpáme se na vlnách svých zážitků a vtom: „Crrrrrr... Tak co, už jste něco sesmolili?“ ptá se paní učitelka. Vracíme se zpátky do školní reality. Ale co, tenhle projekt nebyl snad poslední.

Účastníci Tripperu


 
Související stránky

Poslední úpravy: 22. 06. 2019
 
Copyright © 1998-2018 Gymnázium a SOŠ dr. Václava Šmejkala, Ústí nad Labem, p. o.; prohlášení.
webmaster