Foto - Geografická exkurze - Toskánsko (Projektové dny 2019 - GYM)

(Vedoucí projektu: L. Nebřenský)

4. 6. 2019 - Díky neobyčejným schopnostem řidičů jsme se po úzkých klikatých cestičkách dostali do městečka Vinci – rodiště Leonarda da Vinciho. Zhlédli jsme muzeum věnované právě tomuto všestranně nadanému člověku a měli jsme možnost prohlédnout si některé jeho vynálezy. Následně jsme vystoupali na věž, která nám poskytla výhled na ono malé toskánské městečko, ze všech stran obklopené olivovými háji. Odpoledne jsme se přesunuli do města Pisa, známého především díky Šikmé věži. Po prohlídce celého náměstí Piazza del Duomo nás autobus odvezl do města Montecatini Terme, kde nás již čekal zasloužený odpočinek a večeře v hotelu Venezia.

5. 6. 2019 - Po snídani jsme se přesunuli do Florencie. Navštívili jsme rozlehlý gotický kostel Santa Croce s nádhernými freskami od Giotta. Na náměstí Piazza della Signoria jsme navštívili Galerii degli Uffizi - jednu z nejslavnějších galerií na světě, plnou uměleckých děl od světoznámých umělců, jako byl Botticelli, Verrocchio či Leonardo da Vinci a další – a také Palazzo Vecchio. Je to středověký opevněný palác, který dříve sloužil jako sídlo vlády florentské městské republiky a dnes slouží jako radnice města Florencie. Po večeři zbylo ještě pár sil i na procházku po nočním Montecatini.

6. 6. 2019 - Posilněni snídaní jsme odjeli na prohlídku středověkého městečka San Gimignano. Vystoupali jsme na jednu z věží (kterých se z původních 72 dochovalo 14), navštívili vyhlídkové místo na hradbách a v uzounkých uličkách jsme zjistili, jaké speciality nabízejí místní obchodníci. Následně jsme přejeli do města Siena s podobným středověkým rázem. Svojí majestátností a výzdobou nás ohromila katedrála Santa Maria Assunta a před výstupem 400 schodů na věž radnice Palazzo Pubblico jsme si odpočali na nejkouzelnějším italském náměstí Piazza del Campo. Po zhlédnutí i dalších památek a zakoupení suvenýrů jsme mohli odjet do hotelu na večeři. A protože byl příjemný večer, posezení a procházka po potemnělém Montecatini byla téměř povinností.

7. 6. 2019 - Snídaní jsme se definitivně rozloučili s hotelem Venezia, jeho veselým správcem i s celým Montecatini a podruhé jsme zavítali do Florencie. Zde jsme vystoupali na Piazzo Michelangelos nádhernou vyhlídkou na celé město a všechny jeho dominanty. Cestou do centra jsme prošli přes pohádkový most Ponte Vechcio, plný zlatnických dílen a obchůdků, prohlédli jsme si katedrálu Santa Maria del Fiore a navštívili akademii krásných umění Galleria dell'Accademia, kde je vystaven originál Michalangelova Davida. Posledních pár chvil v Itálii jsme strávili nákupy na tržišti Mercato San Lorenzo, občerstvením a poznáváním florentských zákoutí.


 

Související stránky

Poslední úpravy: 21. 06. 2019
 
Copyright © 1998-2018 Gymnázium a SOŠ dr. Václava Šmejkala, Ústí nad Labem, p. o.; prohlášení.
webmaster