Foto - Toulky Českým středohořím (Projektové dny 2019 - GYM)

(Vedoucí projektu: L. Roháček)

1. den: První den jsme vlakem vyrazili do Děčína (stanice Staré město), odkud jsme se po červené turistické značce vydali na rozhlednu Velký Chlum. Výstup nám komplikovalo nejen dopolední slunce, ale i poměrně ostré stoupání. Už během cesty se občas otevřel krásný výhled na Děčín. Pohled z rozhledny byl ovšem nejkrásnější. Vyhlídka na Děčín, Labské údolí i Děčínský Sněžník byla úžasná. Zbytek naší cesty byl už jen cestou necestou z kopce na nádraží v Boleticích.

2. den: Cesta autobusem do Krupky byla to nejjednodušší. Dvaceti minutová cesta lanovkou rekordmankou na Komáří vížku nám umožnila krásné výhledy na celé České středohoří. Jen jsme se museli otáčet dozadu. Rozhled z vyhlídky před hotelem už nebyl ničím rušen. Byl krásný a my si mohli udělat i pohodlí v restauraci u čajíčku s výhledem. I sestup poskytl nezvyklé pohledy na Komáří vížku. Jen to sluníčko nám dalo co proto a stín pod stromy ve zbytku cesty byl vítaný. Zastávka na Kyšperku byla dalším zpestřením cesty. Pak už jen kousek do Chlumce na ústeckou MHD.

3. den: Tentokrát jsme měli městský den. Věnovali jsme ho lázeňskému městu Teplice. Prošli jsme si zámecký park, stavili se na rozhledně Letná, u zříceniny romantického hrádku Škvárovník a u kostela sv. Bartoloměje. Odměnou byl pak volný program.


 
Související stránky

Poslední úpravy: 21. 06. 2019
 
Copyright © 1998-2018 Gymnázium a SOŠ dr. Václava Šmejkala, Ústí nad Labem, p. o.; prohlášení.
webmaster