Foto - To nejlepší z Anglie (Projektové dny 2019 - GYM)

(Vedoucí projektu E. Vaňková)

Zápisky účastníků:

2. 6. 2019 - V ranních hodinách jsme vyrazili z Ústí a celý den jsme jeli přes Německo, Belgii a část Francie do francouzského města Calais, kde jsme se ubytovali na jednu noc v hotelu F1.

3. 6. 2019 - Ráno jsme se vydali trajektem z Calais do Doveru. Zde jsme celé dopoledne strávili na hradě Dover, který byl postaven ve 12. století králem Jindřichem II. a byl důležitým místem za 2. světové války. Odpoledne jsme navštívili památník Války o Británii, kde bojovali také českoslovenští letci, a nakonec jsme se podívali na sídlo krále Jindřicha VIII. jménem Hampton Court s krásnými zahradami. Večer jsme se poprvé setkali s "našimi" rodinami.

4. 6. 2019 - Nejdříve jsme se podívali do města jménem Coventry, kde jsme navštívili ruiny katedrály, které byly zničené za 2. světové války, společně s novou katedrálou, postavenou v 60. letech. Dále jsme se vydali do muzea dopravy, protože město je dost spjato s automobilovým průmyslem. V poledne jsme měli rozchod a po něm jsme se vydali do slavné čokoládovny Cadbury World a na závěr jsme se podívali na obchodní centrum v Birminghamu, které navrhl známý český architekt Jan Kaplický.

5. 6. 2019 - Hned ráno jsme se podívali do lázeňského města Leamington Spa, kde jsme navštívili pomník 7 lidí, kteří se podíleli na atentátu na říšského protektora Reinharda Heydricha. Hned poté jsme se vydali na hrad Warwick, kde jsme mohli vidět lučištníka, katapult, nebo například sokoly. Také zde byli expozice s voskovými figurínami. Odtamtud jsme se vydali do Stratfordu nad Avonou, kde jsme navštívili rodný dům W. Shakespeara, místo, kde stál jeho vlastní dům, a kostel, kde je pohřbený. Nakonec jsme zde měli rozchod, a pak se vrátili zpět k rodinám.

6. 6. 2019 - Tento den jsme měli prohlídku paláce Blenheim, který patří vévodům z Marlborough a kde se narodil Winston Churchill, premiér za 2. světové války. Zde se také nacházely krásné zahrady a strávili jsme zde celé dopoledne. V odpoledních hodinách jsme se vydali do Oxfordu. Nejdříve jsme navštívili slavnou kolej Christ Church, hlavně jídelnu, která se objevila ve filmech o Harry Potterovi. Poté jsme se vydali na procházku centrem, kde jsme navštívili další památky a zajímavosti, ale jen zvenku, a nakonec zde měli další rozchod. Večer se vrátili k rodinám a pomalu balili věci na cestu zpět.

7. 6. 2019 - Tento den jsme celý strávili v Londýně. Nejprve jsme se vydali na London Eye, ze kterého bylo vidět na celý Londýn. Dále jsme navštívili podchod pod kolejemi v ulici Leake Street, který je plný pouličního umění a graffiti, a pak jsme došli do úplného centra Londýna a měli rozchod na oběd. Po rozchodu jsme se společně vydali nejdříve na Piccadilly Circus. Poté jsme se prošli kolem St. James Palace, Westminsterského paláce do St. James Parku. Dále jsme se vydali k Westminsterskému Opatství a budovám Parlamentu a později i k Downing Street, kde sídlí premiér a ministerstva. Cestu jsme zakončili na Trafalgarském náměstí, kde jsme si mohli prohlédnout všechny sochy a budovu Národní Galerie. Nakonec jsme se vydali lodí k O2 aréně, kde už na nás čekal autobus a pomalu se vydali zpět k trajektu do Doveru a loučili se s Anglií. Před půlnocí trajekt vyplul směr Calais.

8. 6. 2019 - Cesta trajektem byla kvůli bouři hrozná, ale všichni jsme ji přežili. Z Calais jsme se během noci vydali zpět do Ústí. Když jsme po dlouhé cestě konečně dojeli domů, rozloučili jsme se s našimi novými přáteli z Prahy a s průvodcem, a vítali se s našimi rodiči, kteří se už na nás těšili.


 


Související stránky

Poslední úpravy: 28. 06. 2019
 
Copyright © 1998-2018 Gymnázium a SOŠ dr. Václava Šmejkala, Ústí nad Labem, p. o.; prohlášení.
webmaster