Fotogalerie - "Exkurze do Skotska" (Projektové dny 2017 - GYM)

(Vedoucí projektu: R. Hrkalová)

Popis projektu pohledem účastníka:

1. – 2. den
O půlnoci vyjíždíme z parkoviště u Alberta. Přes Německo se dostáváme v dopoledních hodinách do Amsterodamu, kde nás čeká tříhodinová prohlídka města. Poté se vydáváme do přístavu Ijmuiden, kde se naloďujeme na trajekt.

3. den
Ráno připlouváme do anglického přístavu Newcastle. Odtud se vydáváme autobusem do starobylého hradu Bamburgh Castle, který se nachází přímo u moře. Procházka po pláži a písečných dunách patří k nezapomenutelným zážitkům dne. Odpoledne přijíždíme do rodiště Marie Stuartovny paláce Linlithgow, který je obklopen nádherným parkem. V podvečer nás čeká ještě technická pozoruhodnost Falkirk Wheel. Jedná se o zdymadlo spojující dva plavební kanály s rozdílnou úrovní hladin. Večer se konečně setkáváme s hostitelskými rodinami ve Stirlingu.

4. den
Ráno odjíždíme do nedalekého hradu Stirling Castle, kde pobývala Marie Stuartovna. Také máme možnost projít si krásné uličky města Stirling. Odtud míříme do oblasti The Trossachs (je to krajina Rob „Roye“ MacGregora a Waltera Scotta). I přes velmi chladné počasí s občasným deštěm podnikáme nezapomenutelnou projížďku stoletým parníkem Walter Scott po překrásném jezeře Loch Katrine. V podvečer si na své přijdou zejména milovníci skupiny Monty Python, protože se krátce zastavujeme u hradu Doune, kde se natáčely známé scény filmu „Hledání svatého grálu“.

5. den
Tento den je náročný dlouhými přejezdy v autobusu. Nicméně odměnou nám je úžasná skotská příroda. Přes největší skotské vřesoviště Rannoch Moor se dostáváme do nádherného údolí Glen Coe. Během jedné zastávky nám dokonce skotský dudák v kiltu zahraje na dudy typické skotské melodie. Odpoledne máme možnost navštívit romantickou zříceninu Urguhart Castle na břehu jezera Loch Ness.

6. den
Téměř celý den máme vyhrazený na hlavní město Skotska Edinburgh, které patří k nejkrásnějsím městům světa. Po návštěvě královského hradu s korunovačními klenoty se procházíme po centru města včetně věhlasné Royal Mile. Odpoledne nás čeká bohatě zdobená kaple Rosslyn Chapel, která je opředena mnoha legendami (určitě ji znáte z Šifry mistra Leonarda).

7. den
Po snídani se loučíme s hostitelskými rodinami, které se o nás skvěle celou dobu staraly a míříme do vesničky Gretna Green, kde se nachází známé kovářství. Odtud jedeme k Hadrianovu valu. Díky krásnému počasí zažíváme jeden z nejkrásnějších dnů. Odpoledne přijíždíme opět do přístavu Newcastle, kde se můžeme po důkladné kontrole nalodit na trajekt a ubytovat se v kajutách.

8. den
Po sedmnácti hodinách přistáváme ráno v Nizozemí. Odtud už míříme zpět do Ústí nad Labem.


 

Související stránky

Poslední úpravy: 25. 06. 2017
 
Copyright © 1998-2018 Gymnázium a SOŠ dr. Václava Šmejkala, Ústí nad Labem, p. o.; prohlášení.
webmaster