Fotogalerie - "Filmová animace" (Projektové dny 2017 - GYM)

(Vedoucí projektu O. Černý)

Cílem tohoto projektu, který jsme již po několikáté zařadili do nabídky projektových dní, bylo naučit zájemce pracovat s fotoaparátem a střihovým programem tak, aby mohli vytvořit krátký film metodou "Stop Motion". Součástí praktických dovedností v rámci projektu tedy byla práce s fotoaparátem a střihovým programem na PC. Do projektu se letos zapsalo osm žáků z vyšších ročníků. Mladší žáci nám (oproti minulým ročníkům) chyběli, neboť neměli možnost se zapsat, a to kvůli změně organizace nabídky projektů pro nižší ročníky v letošním roce. Mezi účastníky byli "nováčci" i absolventi loňského projektu. Mohli jsme tak navázat na naši tradici "předávání zkušeností".

První den, po teoretické přípravě, vymýšleli účastníci ve dvojicích námět a následně vytvářeli storyboardy svého plánovaného videa. Následně každá dvojice prezentovala své záměry ostatním a vyslechla si připomínky a případné návrhy úprav. Druhý den se pomocí donesených pomůcek vytvářely kulisy a fotilo se. Všechny 4 skupiny se letos rozhodly animovat za pomoci plastelíny. To se v horku, které ten den panovalo, ukázalo jako ne úplně nejšťastnější nápad. Poslední den byl věnován střihu a dokončení videí. Před odchodem se všichni přítomní mohli podívat, co vytvořili ostatní skupiny. Na plátně jsme postupně promítli všechny filmy a autoři se tak mohli svým dílem pochlubit ostatním.

Všechny výtvory budeme chtít promítnout i dalším žákům a učitelům školy a určitě je i přihlásit do některé z filmových soutěží. Loňský animovaný film z tohoto projektu s názvem "Páteční překvapení" se dočkal ocenění na filmových soutěžích JuniorFilm ve Dvoře Králové a Zlaté Slunce 2017.


 

Související stránky

Poslední úpravy: 08. 06. 2017
 
Copyright © 1998-2018 Gymnázium a SOŠ dr. Václava Šmejkala, Ústí nad Labem, p. o.; prohlášení.
webmaster