Fotogalerie - "Po stopách Boženy Němcové" (Projektové dny 2016 - SOŠ)

(Vedoucí projektu: P. Šterclová)

V tomto projektu navštívili účastníci místa spojená se životem a dílem Boženy Němcové - Babiččino údolí, Ratibořice a Českou Skalici. V městečku Zábrodí si prohlédli domek, ve kterém slavná spisovatelka pobývala. Seznámili se s jejím životem a dílem.

Další den prošli romantické údolí Peklo, kde protékající řeka Metuje vytváří nádherné přírodní scenérie. Poté si prohlédli soukromý zámek v Novém Městě nad Metují s jedinečnou zámeckou zahradou a unikátním dřevěným mostem, zařazeným mezi top 7 mostů v ČR.

Večery patřili také Boženě Němcové. Všichni se velmi pobavili kulturním programem: soutěží o nejlepší ztvárnění spisovatelčiny podoby a „listováním“ povídky Divá Bára.

Projekt očima účastnice:

Po stopách Boženy Němcové

V rámci jarních projektových dnů se nám, studentům střední odborné školy, naskytla příležitost vyrazit na výlet nesoucí název “Po stopách Boženy Němcové“. Startovali jsme z ústeckého západního nádraží. Cesta trvala přes 5 hodin, byla plná energie a těšení se na nové ubytování a nádhernou přírodu, ve které strávíme společné chvíle po zbytek týdne.
Následující krásné slunečné dny se nesly v duchu klidu a hlavně výletů, mezi které patřil ten nejzásadnější, a to návštěva Babiččina údolí. Nasávali jsme atmosféru dětství Boženy Němcové, historie, přírody a šumění splavu, u kterého Viktorka ráda sedávala ve filmovém snímku Babička. Tímto výletem náš program samozřejmě neskončil. V dalších dnech jsme navštívili Nové město nad Metují a jednu z jeho nejkrásnějších dominant - renesanční zámek s nádechem baroka, který okouzlil nejednoho z nás. Ten den jsme také zabloudili do úchvatného lesoparku Peklo, kde jsme se kochali nádhernou přírodou. Jednoduše řečeno - jeden velký balzám pro duši. Další prohlídka nás čekala ve městečku Česká Skalice, kde jsme navštívili Barunčinu školu. Závěrečný večer jsme se pobavili „listováním“ povídky Divá Bára.
Na závěr bych chtěla napsat, že nám všem se tento projektový týden zapsal hluboko do duše a budeme na něj rádi a s úsměvem na tvářích vzpomínat. Děkujeme Vám, paní učitelky! 

Adéla Churá, S3A


 


Související stránky

Poslední úpravy: 23. 05. 2016
 
Copyright © 1998-2018 Gymnázium a SOŠ dr. Václava Šmejkala, Ústí nad Labem, p. o.; prohlášení.
webmaster