Fotogalerie - "Kutná Hora - město stříbra" (Projektové dny 2016 - SOŠ)

(Vedoucí projektu: M. Křičková)

Během tří dnů žáci navštívili nejvýznamnější památky a expozice v Kutné Hoře a Sedlci. Zavzpomínali na J. K. Tyla v jeho rodném domě, seznámili se se životem měšťanstva a vznikem spolků v 17. - 19. století.

Absolvovali velmi zajímavě podanou prohlídku chrámu sv. Barbory, Hrádku se středověkým stříbrným dolem i mincovny ve Vlašském dvoře. Někteří neodolali a vlastnoručně si vyrazili svou minci. Po setmění se sešli v katedrále v Sedlci, kde si za svitu svící vyslechli nejen poutavé vyprávění o historii chrámu, ale i varhanní koncert s gregoriánskými chorály. Součástí návštěvy byla prohlídka zákoutí katedrály i pokladnice se slavnou Sedlckou monstrancí.

Nabitý program byl zakončen již opět za denního světa ve hřbitovním kostele Všech svatých s kostnicí, kde exhumované kosterní ostatky ze zrušených hrobů cca 40.000 zemřelých byly uloženy do spodní kaple kostela, kde je dle pověsti poloslepý sedlecký mnich v roce 1511 seskládal do velkých pyramid.

Žáci zpracovali nově nabyté poznatky do pracovních listů a atmosféru, která vládla po celou dobu projektu dokumentují nejen fotografie, ale i jejich film.


 

Související stránky

Poslední úpravy: 23. 05. 2016
 
Copyright © 1998-2018 Gymnázium a SOŠ dr. Václava Šmejkala, Ústí nad Labem, p. o.; prohlášení.
webmaster