Fotogalerie - "Filmový klub" (Projektové dny 2016 - GYM)

(Vedoucí projektu: M. Bjaloň)

Filmový klub v rámci projektových dnů má na naší škole více než desetiletou tradici. V letošním roce kinematografie přilákala 76 zájemců. Na účastníky čekala velká změna: po uzavření Experimentálního prostoru Mumie jsme našli nové útočiště v Cinema City.

První den jsme zhlédli film režiséra Filipa Renče Lída Baarová. O každém filmu jsme po skončení promítání vedli debatu. V tomto případě jsme mohli porovnat veskrze negativní recenze z tisku se svými názory – v očích větší části z nás film v zásadě obstál.

Druhý film – Dánská dívka – pojednával o historicky prvním případu operativní změny pohlaví a rozproudil zajímavou diskusi o toleranci, o hledání identity a místa člověka v životě.

V poslední den projektu jsme měli příležitost seznámit se s uznávaným povídkovým filmem z daleké Argentiny. Divoké historky přinesly temperament, prudké emoce i možnost zamyslet se nad tím, jak tenká je hranice, za níž už pohár trpělivosti filmových hrdinů i nás samotných přetéká.

Posledním úkolem bylo vybrat si z 3 – 5 nabízených témat ke každé projekci jeden námět pro domácí práci a písemně se ještě jednou důkladněji vyjádřit ke zvolenému filmu.

U fotografií, které dokumentují naše debaty, prosím, omluvte zhoršené světelné podmínky – ale setmělý sál má svoje kouzlo a k promítání neodmyslitelně patří.


 

Související stránky

Poslední úpravy: 28. 05. 2016
 
Copyright © 1998-2018 Gymnázium a SOŠ dr. Václava Šmejkala, Ústí nad Labem, p. o.; prohlášení.
webmaster