Fotogalerie - "Anglie s Harry Potterem" (Projektové dny 2016 - GYM)

(Vedoucí projektu: J. Mátlová)

V tomto projektu si žáci přímo v Anglii prohlédli natáčecí studio Warner Bros: The making of Harry Potter a různá místa, kde byl film natáčen, anebo byla inspirací k vytvoření kulis. Byli hodnoceni podle novin, které měli vytvořit z událostí celého projektu a kvízu o filmu Harry Potter.

Průběh projektu očima žáků:

"1. den - Po příjezdu do pobřežního města Brighton jsme se prošli po kamenné pláži. Poté jsme navštívili akvárium Sea Life, kde byli k vidění různí vodní živočichové. Měli jsme možnost se také projít skleněným tunelem, který vedl skrz akvárium. Dalším bodem prohlídky byl Royal Pavilion, který nechal postavit král Jiří IV. jako svoji letní rezidenci. Palác byl navrhnut architektem Johnem Nashem v indo-sarecénském stylu. Ke konci dne jsme odjeli autobusem do města Bromley. Tam jsme byli rozděleni do rodin, u kterých jsme bydleli další 4 dny projektu.

2. den - Další den našeho zájezdu jsme měli navštívit nejdříve Gloucester Cathedral a pak jet do Oxfordu, tam navštívit Christ Church College a Christ Church Cathedral, ale kvůli dopravní situaci jsme je navštívili v opačném pořadí a kvůli zkouškám které probíhaly v Christ Church Collage jsme si nemohli prohlédnout celý areál. K večeru jsme se vrátili na srazové místo, kde si nás vyzvedly anglické rodiny.

3. den - Ve středu jsme jeli dvě a půl hodiny do studií Warner Bros: The making of Harry Potter. Už při vstupu do sálu malého kina jsme věděli, že se nám to bude líbit. Byly tam vystavené kostýmy herců, kulisy a stroje na speciální efekty např. na lítajícím koštěti. Pak tam bylo také slavné nástupiště 9 3/4 i s lokomotivou. A na konci byl velký model Bradavic. Po prohlídce studia jsme jeli na hrad Winsdor, kde bydlí královna Alžběta II. Tam jsme navštívili katedrálu, královské apartmány a domeček na hraní královny Mary. Poté náš odvezli na naše srazové místo.

4. den - Nyní už tu máme poslední den zájezdu, který nám všem velmi rychle utekl. Ráno jsme se setkali opět na srazových místech, na která nás dovezla naše náhradní rodina. Jakmile přijel autobus, naložili jsme kufry a veškerá další zavazadla a odjeli do centra Londýna. Z autobusu jsme viděli například Big Ben nebo London Eye. Později jsme se rozdělili na dvě skupinky, jedna šla do Toweru, podívat se na korunovační klenoty a ta druhá vyšla na Tower Bridge. Kolem 15.-16. hodiny jsme se všichni setkali, pak se šli podívat do St. Catherine Docks a pak lodí po Temži do Greenwich parku, kde na nás čekal autobus a k večeru jsme vyrazili domů."

Autoři textu: Míša Valová, Štěpánka Lanková, Marek Broul (redakčně upraveno)


 


Související stránky

Poslední úpravy: 19. 05. 2016
 
Copyright © 1998-2018 Gymnázium a SOŠ dr. Václava Šmejkala, Ústí nad Labem, p. o.; prohlášení.
webmaster