Fotogalerie - Animace Stop Motion (Projektové dny 2015 - GYM)

(Vedoucí projektu O. Černý)

Projektu se zúčastnilo 22 žáků. Práce na výstupech probíhala ve tříčlenných skupinách. Účastníky projektu tvořili jednak žáci, kteří se účastnili projektu podobného zaměření poprvé a část žáků absolvovala podobný projekt i v minulých letech. Tito předávali své zkušenosti novým účastníkům v rámci sestavených pracovních skupin.

Markéta Vacková (jedna z účastnic tohoto projektu) měla v první části připravenu vlastní prezentaci na téma technika fotografování, což představovalo využití poznatků z jiného předchozího projektu a její vlastní fotografické praxe. Jako žákyně druhého ročníku měla jedinečnou příležitost vžít se do kůže učitele a svou zkušenost okomentovala slovy: "Přesvědčila jsem se, že stát před třídou plnou lidí, které neznáte, je velice stresující. Byla jsem nervozní a zadrhával se mi jazyk, nicméně doufám, že jsem jim dokázala předat zásadní informace. Byl to hezký pocit, když za mnou ostatní studenti druhý den chodili a děkovali za nápady, které ode mne dostali. Nebo když řekli, že používají věci, které jsem jim během prezentace vysvětlila."

Pokračujeme tak v našem záměru z předchozích let, aby si žáci v našem projektu předávali zkušenosti mezi ročníky.

Zároveň se podařilo nově natočit materiál na motivy práce jiné tvůrčí skupiny z roku 2008 (v rámci podobného projektu), kterou se z důvodů technické závady paměťové karty tehdy nepodařilo realizovat.

Práci v projektových dnech jsme rozvrhli podle osvědčeného postupu:

1. den – základní informace a seznámení s principy animace a technikou fotografování; vymýšlení námětů a tvorba scénářů;
2. den – pořizování materiálu pro vlastní animovaný film (práce ve skupinách);
3. den – střih a sestavení výsledných výstupů z projektu – vzniklo 7 krátkých animací.

Kompletní výběr fotografií z projektu na Google+ - fotografovali M. Vacková a T. Jančík.


 
Poslední úpravy: 31. 05. 2015
 
Copyright © 1998-2018 Gymnázium a SOŠ dr. Václava Šmejkala, Ústí nad Labem, p. o.; prohlášení.
webmaster