Fotogalerie - Vícegenerační aktivity (Projektové dny 2015 - SOŠ)

(Vedoucí projektu R. Sirotková)

Třídenního projektu se zúčastnily žákyně ze tříd S1A a S2A.

První den – středa 13. května - proběhl ve znamení sbírky Ligy proti rakovině, během níž žákyně chodily po městě a prodávaly známé žluté kytičky. Šlo jim to moc dobře, rekordmanky Šárka s Andreou prodaly sto kytiček během 45 minut! Také ostatní se činily a došlo tak k situaci, že jsme zájemce z jiných ročníků, kteří chtěli nám chtěli pomoci, museli odmítat – všechny kytičky již byly prodané.

Druhý den jsme věnovali slavnostnímu zahájení provozu zahrady v Domově pro seniory v Krásném Březně. Nízké teploty sice nedovolily slavnost uspořádat na zahradě, ale i tak si padesátka seniorů užila zábavu na několika stanovištích, kde pro ně žákyně měly připravené různé vědomostní testy, ale i soutěže ve zručnosti.

Páteční odpoledne jsme pak strávili v parku na Severní Terase, kde Centrum pro rodinu Ovečka pořádalo zábavné odpoledne u příležitosti Mezinárodního dne rodiny. Tentokrát počasí přálo, přišlo více než sto rodin, které plnily úkoly na dvanácti stanovištích. Radost soutěžících dětí byla odměnou všem žákyním, které v parku se zajištěním pomáhaly až do večera.

Žákyně měly možnost vyzkoušet si v praxi práci s různými cílovými skupinami, dozvěděly se o činnosti tří různých organizací poskytujících sociální služby, a tak došlo k propojení výstupů projektového týdne se studovaným oborem.


 









Poslední úpravy: 28. 05. 2015
 
Copyright © 1998-2018 Gymnázium a SOŠ dr. Václava Šmejkala, Ústí nad Labem, p. o.; prohlášení.
webmaster