Fotogalerie - Po stopách Jana Wericha (Projektové dny 2015 - SOŠ)

(Vedoucí projektu P. Šterclová)

Ve dnech 12.5-15. 5.2015 jsme se zúčastnili projektových dnů s názvem Po stopách Jana Wericha. Vydali jsme se tedy skoro až na jih naší krásné české země a to přesněji do Nemilkova poblíž Velhartic. Jelikož jsme jeli vlakem a neminulo nás ani několikeré přestupování, čekání, hledání té správné zastávky či kupé, nutno říct, že už cesta byla velkým zážitkem. Nu, platilo tady jistě, že „i cesta je cíl“.

Ačkoliv se tento projekt pyšnil názvem Po stopách Jana Wericha, poznali a dozvěděli jsme se mimo toho i jiné zajímavé, historické a pro někoho naučné informace, netýkající se pouze Jana Wericha a jeho chaty, do které ujížděl z Prahy za odpočinkem, podle jeho slov do „údolí štěstí“. Navštívili jsme také hrad Velhartice ze 13. století, ti nejsilnější pak v Sušici rozhlednu Svatobor na stejnojmenném vrchu vysokém 845 m anebo magický hřbitov s kostelem ve Velharticích, kterým se inspiroval sám Karel Jaromír Erben ve své baladě „Svatební košile“.

Poslední den projektu jsme měli za úkol jakýmkoliv způsobem – nejlépe co nejoriginálněji - ztvárnit jednu ze 13 balad K. J. Erbena. Při předvádění scének byste humor a pozitivní atmosféru rozhodně hledat nemuseli, ale to ani ostatní dny. Přispělo k tomu i sympatické počasí, které nám umožnilo koupání v bazénu u penzionu, kde jsme byli ubytovaní.

Celé čtyři projektové dny se nesly ve velmi příjemném a přátelském duchu. Tímto bychom hlavně chtěli poděkovat našim milým a velmi tolerantním profesorkám za to, že s námi měli pro nás nepochopitelnou trpělivost, a za realizaci atraktivních a naučných výletu.

Žáci třídy S1A


 


Poslední úpravy: 04. 06. 2015
 
Copyright © 1998-2018 Gymnázium a SOŠ dr. Václava Šmejkala, Ústí nad Labem, p. o.; prohlášení.
webmaster