Fotogalerie - Sloup v Čechách (Projektové dny 9/2014)

Od 2. – 4. září 2014 jsme v rámci projektových dnů jako třída (V4B) vyrazili do Sloupu v Čechách. Ubytovaní jsme byli v areálu "Koupaliště". Tento kemp se nám moc líbil, je v něm restaurace, chatky pro dva a více lidí, některé s kuchyňkou a místa pro stan či obytný automobil. Nedaleko kempu byl obchod, kde nakoupíte, vše, co potřebujete. Obchod je velmi dobře vybaven veškerým zbožím. Kousek od kempu nalezneme turistické tabule, které nám dají možnost projít si jakoukoliv stezku, které Vám Sloup nabízí. Tabule jsou velmi přehledné a do detailu popsané.

Naše výlety

První den jsme vystoupali na Hrad Sloup, kde jsme absolvovali prohlídku. Hradem nás provázela milá průvodkyně, která bez problému odpověděla na všechny naše otázky. Při prohlídce hradu jsme se dozvěděli několik zajímavých informací nejen o něm, ale i o jeho okolí. Je odtud také krásný výhled, viděli jsem například vyhlídku, Samuelovu jeskyni a celé městečko, které stojí pod hradem.

Druhý den jsme se vydali na stezku, která se jmenovala "Stezka Bílé paní". Stezka nás hned ze začátku překvapila, protože jsme si ji představovali úplně jinak. Terén byl náročnější, ale nakonec jsme to všichni ve zdraví zvládli. Stezka vede lesem, kterým nás vedly turistické značky. Celá trasa byla přibližně 5 km dlouhá. Výlet se nám líbil, po cestě jsme navštívili i několik vyhlídek, na které nás cestou upozorňovali informační cedule. Na cestě zpátky do kempu jsme zdrželi sbírám hub, které jsme si dali k večeři.

Poslední, třetí den jsme se rozhodli vyrazit na rozhlednu na Stráži, kterou jsme první den viděli z hradu. Cesta vedla opět lesem a byla značena turistickými značkami. Tato stezka vedla kolem skalního divadla, které se nám moc líbilo. Okolo skalního divadla jsme se vydali dál, až jsme došli k rozhledně. Dva odvážlivci si zaplatili vstupné a šli se na rozhlednu podívat, prý je odtamtud překrásný výhled. Zpátky jsme šli Sloupským okruhem (cca 4 km) a znovu sbírali houby, netrvalo dlouho, a došli jsem na místo, odkud jsme vyšli.

Sloup v Čechách vřele doporučujeme jak větším skupinám, párům, tak i rodinám s dětmi, protože tady se opravdu nudit nebudete.

Žáci třídy V4B


 

Poslední úpravy: 09. 10. 2014
 
Copyright © 1998-2018 Gymnázium a SOŠ dr. Václava Šmejkala, Ústí nad Labem, p. o.; prohlášení.
webmaster