Fotogalerie - Projekt "Co tě nezabije, to tě posílí" (Projektové dny 9/2014)

Žáci tříd V2A a S4A spolu s učiteli (Radka Sirotková, Jindřiška Mikešová a Jiří Mikeš) ve dnech 2. – 4. září 2014 odjeli do Jiřetína pod Jedlovou na adrenalinový pobyt nazvaný "Co tě nezabije, to tě posílí".

Ubytováni jsme byli v klášteře Dcer Božské Lásky. První den jsme se rozdělili do skupin a vydali se podle mapek na výšlap, v jehož cíli na nás čekal teplý čaj v restauraci na hradě Tolštejn. Někteří si mohli prohlédnout Křížovou cestu, jiní získali první dávku adrenalinu, když bloudili a kvůli mlze neviděli ani trosky hradu, přestože stáli přímo pod nimi. Nakonec však všichni dorazili v pořádku a mohli si dát svou zaslouženou odměnu. Zájemci si také mohli zkusit pátrat po "pokladu" ze světově známé hry Geocashing.

Druhý den nás čekalo lanové centrum, jízda na koloběžkách, obří houpačka a jízda na kárách. K lanovému centru jsme si museli vyšlápnout pěkný kopec, že jsme sotva dechu popadali. Po vydýchání jsme se plni energie mohli vrhnout po hlavě do lan. Ještě instrukce, jak se po celou dobu chovat, aby nedošlo k úrazu, a šlo se na to. Nikdo se zrovna dvakrát nehrnul jako první, ale nakonec skoro všichni nahoru vylezli. Během cesty po překážkách, kdy jsme kolikrát nevěděli, kde máme ruce a kde nohy, se ozývalo naříkání, klení ale i spousta smíchu. Některým se dokonce chvílemi hrnuly slzy do očí. Ale všechno jsme zvládli a nikdo naštěstí nepřišel k úrazu. Po úspěšném zdolání první dávky adrenalinu jsme si nasadili helmy a jeli na koloběžkách z vrcholu Jedlové hory až k penzionu. Až na jeden pád jsme si všichni jízdu užívali plnými doušky.

Další na seznamu byla obří houpačka – největší adrenalinový zážitek. Představte si, že vás zavěsí na železnou konstrukci, vyzvednou do výšky 14 metrů a chvíli padáte volným pádem. Výrazy v obličejích studentů či učitelů v tu chvíli, kdy je pustili, byly prostě k nezaplacení. Někteří ze šoku strnuli a nebyli ničeho schopni, jiní se rozbrečeli, ale většina si jen pořádně zakřičela. Když bylo po všem, tak se všichni přece jen smáli.

Poslední adrenalinová bomba byly káry. Vždy pět lidí si sedlo do svých vozů, nechali se vytáhnout vlekem do kopce a z kopce po louce si mohli užívat jízdu, která ne ve všech případech skončila tam, kde měla. Měli jsme k dispozici dvě jízdy, ale kdyby to bylo možné, dali bychom si jich určitě víc.

Oba večery jsme strávili společně při kytaře, hrách a vyprávění nejrůznějších historek. Domů jsme odjížděli nejen se zabalenými kufry, ale i novými nezapomenutelnými zážitky, "nezabiti a posíleni".

Veronika Wasylyszynová, S4A

Poslední úpravy: 09. 10. 2014