Fotogalerie - Finanční gramotnost jinak (SOŠ)

Akce na podporu finanční gramotnosti žáků proběhla ve dnech 29. a 30. dubna 2013. Tentokrát na naší SOŠ ve Staré ulici - a zúčastily se třídy V3A, V3B a E2A.

Zde jsou dojmy z akce od žákyně třídy V3A - Anny Kočové:

Dne 29. dubna 2013 proběhla na naší škole přednáška zaměřená na finanční matematiku. Byla vedena třemi lektory, kteří se nám snažili předat důležité informace zajímavou formou, včetně osobních názorů a zkušeností, které získali během své praxe v oboru. Po krátkém úvodu a základních informacích, následovala nejdůležitější, a jak věřím, pro mnohé nejzábavnější část přednášky – hra.

Vytvořili jsme celkem 6 skupin. Tři skupiny obsáhla naše třída, V3A, zbylé skupiny tvořila třída V3B. Hra spočívala v tom, že jsme si prožili virtuální život od věku 30 let až po stáří. Setkávali jsme se standardními i méně obvyklými situacemi, které nás však v reálném životě mohou kdykoliv potkat. Zjistili jsme, jak moc důležitá jsou správná rozhodnutí, protože důsledky pak silně ovlivňují naše rodinné rozpočty. Velkou roli sehrála i náhoda, která nás ve hře provázela na každém kroku a přesvědčila nás, že v ekonomickém a finančním světě není nic jisté a nic není tak úplně bez rizika.

Na konci vítězná skupina, tvořená dívkami z V3A, získala malou odměnu – knížku, kterou si zcela jistě propůjčujeme, abychom nad ní mohli strávit milé chvilky.

Na závěr jsme dostali několik dobrých rad z oblasti ekonomie, které zcela určitě využijeme v každodenním životě. Věřím, že se každý z nás dobře pobavil a zároveň si něco užitečného z přednášky odnesl. Celý den proběhl na jedničku.


 

Poslední úpravy: 06. 05. 2013
 
Copyright © 1998-2018 Gymnázium a SOŠ dr. Václava Šmejkala, Ústí nad Labem, p. o.; prohlášení.
webmaster