Fotogalerie - Exkurze: Jedličkův ústav Praha (SOŠ)

V letošním roce jsme opět využili Dne otevřených dveří (1.2.2017) v Jedličkově ústavu v Praze k jeho návštěvě. Akce se zúčastnili žáci 2. a 3. ročníků oboru sociální činnost. U vchodu se nás ujali nám určení průvodci, kteří s námi setrvali po celou dobu prohlídky. Nejprve jsme dostali vyčerpávající informace o historii a současnosti ústavu a potom jsme se šli podívat přímo do výuky. Kromě základní školy, je zde i čtyřleté gymnázium a střední škola s oborem sociální činnost. Ve třídách je podstatně méně žáků (4 – 6), neboť jde o žáky s tělesným postižením – nejčastěji s diagnózou dětská mozková obrna.

Jedličkův ústav je komplex budov, kde se kromě školy ještě nachází krytý bazén, který využívají žáci k rehabilitaci. Také je zde pavilón pro fyzioterapii a pro různé formy využití volného času. Téměř polovina žáků zůstává na internátě, který jim poskytuje i sociální služby, např. formou osobní asistence. Velmi zajímavé bylo oddělení pro nácvik soběstačnosti, kde se např. klienti na vozíku učí zvládat běžné každodenní činnosti. Získané dovednosti si mohou potom vyzkoušet při samostatném bydlení v chráněných bytech, které jsou také součástí areálu ústavu. Naši exkurzi po Jedličkově ústavu jsme ukončili ve velmi příjemném prostředí kavárny, kde personál tvoří pouze hendikepovaní.

Návštěva Jedličkova ústavu pomůže jistě účastníkům při jejich rozhodování, jakým směrem se bude ubírat jejich studium i budoucí profese.

Naši exkurzi jsme zakončili navíc prohlídkou Vyšehradského hřbitova.


 


Poslední úpravy: 10. 02. 2017
 
Copyright © 1998-2018 Gymnázium a SOŠ dr. Václava Šmejkala, Ústí nad Labem, p. o.; prohlášení.
webmaster