Fotogalerie - Naše účast na filmových soutěžích Zlaté slunce a Juniorfilm 2016

Úspěch našich studentů na filmových soutěžích Zlaté slunce a Juniorfilm - Memoriál Jiřího Beneše

Do soutěže byly nominovány a v předvýběrech obou soutěží přijaty čtyři filmy našich žáků: Dva filmy z produkce druhých ročníků v rámci informatiky (kde se probírá téma "Média a multimédia"): "Takový normální den" (K. Kolářová a kol.) a "Cesta do hloubi Vietnamcovy duše" (P. Pavlousková a kol.) a dva animované snímky z projektových dní (konkrétně projekt Animace Stop Motion): "Božská ochrana" (P. Klepetko a kol.) a "Židle" (L. Zeman, M. Nemejta).

Zlaté slunce - zemské kolo (11. 3. 2016)

Zlaté slunce je celostátní soutěž neprofesionální filmové tvorby a je vyvrcholením dění v oboru školních filmů v daném roce. Posláním soutěže je přispět k rozvoji oboru formou porovnání umělecké úrovně filmů v celé ČR. Soutěž si klade za cíl rovněž propagovat výsledky tvorby neprofesionálního filmu a videa. Ve Dvoře Králové probíhá zemské kolo soutěže, úspěšné filmy pak dále postupují do republikového kola v Blansku.

Filmy našich žáků získaly na zemské soutěži Zlaté slunce tři 1. místa v kategoriích "hraný film" (Takový normální den), "animovaný film" (Božská ochrana) a "dokument" (Cesta do hloubi Vietnamcovy duše). Postupují tak do celostátního kola v Blansku!

Juniorfilm - Memoriál Jiřího Beneše (11. - 12. 3. 2016)

Juniorfilm je celostátní soutěží amatérského filmu pro děti a mládež, jejímž hlavním cílem je podpora a pomoc při tvorbě autorských filmových snímků všech mladých nadšenců a talentů. Členové poroty posuzují snímky v pěti kategoriích. Filmy se hodnotí zvlášť dětskou a odbornou porotou.

Filmy našich žáků v hodnocení dětské poroty obsadily všechna tři první místa ve své kategorii: 1. místo - "Takový normální den" (K. Kolářová a kol.)
2. místo - "Cesta do hloubi Vietnamcovy duše" (P. Pavlousková a kol.)
3. místo - "Božská ochrana" (P. Klepetko a kol.)

U odborné poroty zabodovaly také - obdržely kromě čestného uznání ("Cesta do hloubi...") také: 1. místo - "Božská ochrana" (P. Klepetko a kol.) 3. místo - "Takový normální den" (K. Kolářová a kol.)

A kromě toho film "Boží ochrana" získal speciální ocenění této filmové soutěže - cenu Jiřího Beneše za nejhumornější snímek a s tím spojenou putovní trofej, která bude vystavena ve vestibulu školy.

Promítání a doprovodný program

Promítání soutěžních filmů - v zemském kole Zlatého slunce cca 30 filmů z celé ČR a v soutěži Juniorfilm - Memoriál Jiřího Beneše kolem 60 filmů z ČR a Slovenska - probíhalo v Kině Svět ve Dvoře Králové nad Labem a doprovodné akce se konaly také v blízkém Hankově domě.

K doprovodným akcím patřilo například setkání s youtuberem Denisem Kubíkem nebo beseda s režisérem Tomášem Magnuskem. K velmi přínosným patřily rozbory zhlédnutých snímků s odbornou porotou, do které patřila řada profesionálů a zkušených TV a filmových tvůrců.

Gratulace a poděkování

Naše filmy měly kladný ohlas nejen u poroty, ale i u publika v kině. Děkujeme tímto našim studentům za výbornou reprezentaci školy a vzhledem k rozsahu soutěže také města Ústí nad Labem. Všem oceněným gratulujeme!
 


Poslední úpravy: 13. 03. 2016
 
Copyright © 1998-2018 Gymnázium a SOŠ dr. Václava Šmejkala, Ústí nad Labem, p. o.; prohlášení.
webmaster