Fotogalerie - Dny vědy a umění UJEP

V úterý 26. dubna odpoledne jsme navštívili Dny vědy a umění, pořádané UJEPem na Kostelním náměstí v Ústí nad Labem. Za úkol jsme měli především vyzkoušet ty aktivity a workshopy, které se nějak týkaly našeho studijního oboru.

Zpočátku jsme měli trochu problém se zorientovat, co který stánek a která fakulta nabízí, ale pak už jsme se pustili do prozkoumávání a hlavně testování všeho, co bylo nabízeno - takže jsme si prošli simulací handicapu, ať už zrakového, kdy jsme chodili s černými brýlemi a bílou holí nebo po hmatu rozpoznávali druhy potravin, nebo tělesného, kdy jsme zkoušeli psát bez rukou nebo používali k přemístění vozík - a zjistili jsme, že není lehké ho řídit, ale ani na něm sedět a být závislý na tom, že vás někdo někam odveze.

Poznali jsme komunikační systém pro autisty, ochutnali staročeské speciality, pobavili se při hře na "varhany" z plastových instalatérských trubek nebo vytvořili obrázky pomocí speciálního automatu.

Nebýt velké zimy, která ten den byla, vydrželi bychom chodit od stánku ke stánku a účastnit se workshopů snad do večera. Tahle akce se podle nás UJEPu opravdu povedla!

Žáci třídy S1A


 

Poslední úpravy: 28. 04. 2016
 
Copyright © 1998-2018 Gymnázium a SOŠ dr. Václava Šmejkala, Ústí nad Labem, p. o.; prohlášení.
webmaster